AJANKOHTAISTA

Toukokuun uutiskirjeitä 2021

EuChemS Brussels News Updates, May 2021

Huhtikuun uutiskirjeitä 2021

EuChemS Brussels News Updates, April 2021

Finntesting -yhdistyksen kevätseminaari ja jäsenkokous

FINNTESTING-YHDISTYKSEN KEVÄTSEMINAARI Mittausepävarmuuden arviointi MUkit-ohjelmalla Aika:         Maanantai 31.5.2021 klo 09.30 Paikka:     Webinaari Microsoft Teams -yhteydellä Ilmoittaudu tilaisuuteen lähettämällä sähköpostiviesti osoitteeseen...

KEMIAN SEURAT

Finnish Chemical Societies

Kemia-lehti on laajentanut lehden sähköistä arkistoa ja avannut sen tutkimuskäyttöön. Hanke toteutettiin Gust. Kompan rahastosta saadun apurahan avulla.

Kemia-lehdet löytyvät nyt näköislehtien arkistosta vuodesta 2002 alkaen. Lehdet ovat pdf-tiedostoina osoitteessa www.kemia-lehti.fi/nakoislehdet. Arkistoa päivitetään jatkuvasti.

Veloituksetta Kemian Seurojen jäsenille
Näköislehtien arkisto on veloitukseton lisäetu Suomalaisten Kemistien Seuran, Kemiallisteknillisen yhdistyksen ja Finska Kemistsamfundetin jäsenille. Seurojen jäsenet pääsevät näköislehtien arkistoon henkilökohtaisella jäsennumerollaan, joka löytyy painetun lehden osoitekentästä. Tunnuksen voi myös pyytää osoitteesta toimitus@kemia-lehti.fi.