AJANKOHTAISTA

Syyskuun uutiskirjeitä 2021

EuChemS Brussels News Updates, September 2021

EuChemS Newsletter Chemistry In Europe-2021-3

NEWSLETTER       Editorial Slavica Ražić Chair of EuChemS Division of Analytical Chemistry and member of the EuChemS Executive Board  Péter G. Szalay Chair of EuChemS Division of Computational and Theoretical Chemistry and member of the EuChemS...

Elokuun uutiskirjeitä 2021

EuChemS Brussels News Updates, August 2021                       On 8 July 2021, ECHA integrated 8 new chemical substances to its Candidate List. The list contains substances of high concern that may harm humans...

KEMIAN SEURAT

Finnish Chemical Societies

Kemia-lehti on laajentanut lehden sähköistä arkistoa ja avannut sen tutkimuskäyttöön. Hanke toteutettiin Gust. Kompan rahastosta saadun apurahan avulla.

Kemia-lehdet löytyvät nyt näköislehtien arkistosta vuodesta 2002 alkaen. Lehdet ovat pdf-tiedostoina osoitteessa www.kemia-lehti.fi/nakoislehdet. Arkistoa päivitetään jatkuvasti.

Veloituksetta Kemian Seurojen jäsenille
Näköislehtien arkisto on veloitukseton lisäetu Suomalaisten Kemistien Seuran, Kemiallisteknillisen yhdistyksen ja Finska Kemistsamfundetin jäsenille. Seurojen jäsenet pääsevät näköislehtien arkistoon henkilökohtaisella jäsennumerollaan, joka löytyy painetun lehden osoitekentästä. Tunnuksen voi myös pyytää osoitteesta toimitus@kemia-lehti.fi.