AJANKOHTAISTA

Toukokuun uutiskirjeitä 2021

EuChemS Brussels News Updates, May 2021

Huhtikuun uutiskirjeitä 2021

EuChemS Brussels News Updates, April 2021

Finntesting -yhdistyksen kevätseminaari ja jäsenkokous

FINNTESTING-YHDISTYKSEN KEVÄTSEMINAARI Mittausepävarmuuden arviointi MUkit-ohjelmalla Aika:         Maanantai 31.5.2021 klo 09.30 Paikka:     Webinaari Microsoft Teams -yhteydellä Ilmoittaudu tilaisuuteen lähettämällä sähköpostiviesti osoitteeseen...

KEMIAN SEURAT

Finnish Chemical Societies

IUPAC Division V (analyyttinen kemia) ja IUPAC CCE (kemianopetus) –jaostojen vuosikokoukset pidettiin Pariisissa, ”the 47th IUPAC World Chemistry Congress and the 50th General Assembly” –konferenssin yhteydessä Palais des Congres -konferenssikeskuksessa 6.-8. heinäkuuta 2019.

Susanne Wiedmerin matkaraportti

Wiedmer_IUPAC_Paris_matkaraportti-